Šumarski fakultet upravlja Nastavnom bazom Goč, smeštenom u prelepom planinskom predelu, poznatom po jedinstvenom šumskom mozaiku autohtonih vrsta drveća Srbije. Ovaj prostor je primer višedecenijske posvećenosti očuvanju i unapređenju prirodnih šumskih ekosistema i predstavlja značajan resurs za praktično usavršavanje studenata Šumarskog fakulteta, kao i održavanje seminara, stručnih sekcija i manjih simpozijuma.

U okviru kompleksa Piramida na Goču nalaze se četiri smeštajna objekta sa ukupno 125 ležajeva, kafe barom, kantinom, restoranom, salom za sastanke, konferencijskom salom i dve učionice. Takođe, tu su tereni za košarku i rukomet, teretana na otvorenom, ali i ribnjak sa šest bazena za uzgoj pastrmke. Posetiocima su na raspolaganju i pet pešačkih staza u dužini od 4 do 18 kilometara, dok biciklistička staza koja povezuje Kraljevo i Vrnjačku Banju prolazi neposredno pored objekta.
Tokom protekle školske godine studentkinja master studija Bogdana Dendić sa modula Oblikovanje proizvoda od drveta, pod mentorstvom profesorke Jelene Matić, dobila je priliku da učestvuje u projektovanju dela enterijera objekta Piramida na Goču. Njen rad označava početak pionirskog poduhvata u uređenju prostora Nastavne baze Goč, gde je studentima specijalizovanim za oblikovanje ukazano poverenje da realizuju svoje ideje i rešenja.

Studentkinja master studija Bogdana Dendić ispred svog rada

Kroz višemesečni rad, Bogdana je razvila modularni sistem zidnih obloga koji je usklađen sa identitetom objekta, prilagodljiv različitim uslovima enterijera i postavlja temelje za razvoj sličnih rešenja u prostoru. Glavni izazovi obuhvatali su kreiranje koncepta koji zadovoljava proizvodne i finansijske mogućnosti, integraciju novih rešenja sa postojećom infrastrukturom, te oplemenjivanje prostora drvenim materijalima kako bi se postigao pravi planinski ambijent. Rešenje je uključivalo razvoj modularnih zidnih obloga koje omogućavaju lako prilagođavanje i brzu montažu, uz inovativne sisteme za pričvršćivanje koji prevazilaze nepravilnosti zidova. Upotreba visokokvalitetnih materijala i savremenih tehnika obrade osigurala je dugotrajnost i estetski upečatljiv izgled finalnog proizvoda.
Postupak sečenja modula od furniranih ploča vlaknatica debljine 19 mm, na kojima se uz pomoć CNC mašine profilišu kanali širine 6 mm, na svakih 13 mm razmaka
Formirana potkonstrukcija zidnih obloga spremna za montažu

Nanošenje lepka u utore podkonstrukcije obloge tokom montaže
Zidna obloga na recepciji objekta Piramida na Goču
Projekat je realizovan uz podršku dr Nenada Petrovića, upravnika Centra za nastavno-naučne objekte Šumarskog fakulteta, a izvođenje radova bilo je povereno kompaniji
Enterijer Radović iz Požege. Ova saradnja omogućila je uspešnu realizaciju inovativnog rešenja koje je značajno unapredilo funkcionalnost i estetiku prostora. Projekat ne samo da potvrđuje da poverenje ukazano mladim stručnjacima doprinosi njihovom daljem profesionalnom razvoju i motivaciji već dovodi i do izvrsnih rezultata.